Tilmelding

 

Kontakt os

 

  Svendborg Seniorakademi

  Ørkildsgade 21

  5700 Svendborg

  Tlf. 30  69  37  67

 

  Kontortid:

  Fredag kl. 10.00 - 12.00

 

  Telefontid:

  Fredag kl. 10.00 - 12.00

  Lukket i juni og juli samt

  fra 6. december til og med      den 28. februar.

 

  E-mail:

  kontor@seniorakademiet.dk

 

  Bankkonto:

  Fynske Bank

  Reg. 0815   

  Konto. 0000 25  59  71

 

  Cvr - nummer: 20476230

 

  MobilePay: 24963


Tilmeld dig her


Om medlemskab, kontingent, tilmelding og betaling. Klik her.



"Det er ikke sandt, at mennesker holder op med forfølge drømme, fordi de bliver gamle.  De bliver gamle, fordi de holder op med at forfølge drømme."


Gabriel Garcia Márquez

Indmeldelse
 
Ipad og Iphone v/ Susan Wegeberg.
Windows 10 studiegruppe 1 v/ Jørn Jørgensen
Windows 10 studiegruppe 2 v/ Herluf Clausen
 
Etik og eksistens. v/ Leif Damkier og Ruddie Jakobsen
De store verdensreligioner v/ Mette Marslund
 
Kultur 1 v/
Kultur 2 v/ Kirsten Bolding Schou og Henny Fugl
Kultur 3 v/ Helle Rasmussen og Vera Hansen
Kultur 4 v/ Mona Klausen og Henning Sundwell
Kultur 5 v/ Rose Andersen og Vita Rasmussen
kulturgruppe generelt
 
Litteratur 1 v/ Kate Lundshøj Møller
Litteratur 2 v/ Margit Østerskov
Litteratur 4 v/ Bodil Liljegaard
Litteratur 5 v/ Erna Søndergaard
Litteratur 6 v/ Mette Marslund
litteratur generelt
 
Debatgruppe 1 v/ Bjørn Giessing
Debatgruppe 2 v/ Alice Lessel
Debatgruppe 3 v/ Margit Østerskov og og Britta Koch
Debatgruppe 4 v/ Henning Sundwell
debatgruppe generelt
Israel/Palæstina v/ Gunner Steenberg
Historie Studiegruppe v/ Birgitte Warming
 
Slægtsforskning B v/ Tove Schmidt
 
Strikning i teori og praksis v/ Elsebeth Giessing
Tegning v/ Jørgen Te-jun Chang
 
Musikalske fortællinger v/ Bjerne Søberg og Leif Damkier.
 
Mellem Håb og frygt. d 28. jan v/ Bjørg Tulinius og Michael Henriksen
Leonora Christine d.3. marts v/ Gunner Steenberg
Kunsten og kunstneren. d 6. marts v/ Kamilla Herskind og Jens Rolighed
Guldalderen i Danmark. d. 10. marts v/ Gunner Steenberg
Elisabeth Jerichau Baumann 17. marts v/ Gunner Steenberg
Sanerne v/ Bodil Lilliegaard
Middelalderen v/ Rune Holm, Leif Damkier og Mette Marslund
 
Engelsk B v/ Inge Nytofte Jørgensen
Engelsk D v/ Leif Damkier
Tysk v/ Jette Helligsøe Andersen