Tilmelding

 

Kontakt os

 

  Svendborg Seniorakademi

  Ørkildsgade 21

  5700 Svendborg

  Tlf. 30  69  37  67

 

  Kontortid:

  Fredag kl. 10.00 - 12.00

 

  Telefontid:

  Fredag kl. 10.00 - 12.00

  Lukket i juni og juli.

 

  E-mail:

  kontor@seniorakademiet.dk

 

  Bankkonto:

  Fynske Bank

  Reg. 0815   

  Konto. 0000 25  59  71

 

  Cvr - nummer: 20476230

 

  MobilePay: 24963


Tilmeld dig her


Om medlemskab, kontingent, tilmelding og betaling. Klik her.



"Det er ikke sandt, at mennesker holder op med forfølge drømme, fordi de bliver gamle.  De bliver gamle, fordi de holder op med at forfølge drømme."


Gabriel Garcia Márquez

Indmeldelse
 
Ipad og Iphone niveau 1 v/ Susan Wegeberg.
Windows 10 studiegruppe 1 v/ Jørn Jørgensen
Windows 10 studiegruppe 2 v/ Herluf Clausen
Vindows 10 begyndere v/ Herluf Clausen
Ipad og Iphone begyndere v/ Susan Wegebjerg
 
Samtalegruppe om noget, der har betydning for os. v/ Maren Korsholm og Leif Damkier
Introduktion til Kierkegaard v/ Mette Marslund
 
Kultur 2 v/ Kirsten Bolding Schou og Birgit Skov Jørgensen
Kultur 3 v/ Helle Rasmussen og Vera Hansen
Kultur 4 v/ Mona Klausen og Henning Sundwell
Kultur 5 v/ Rose Andersen og Vita Rasmussen
Den europæiske kultur og kulturpolitik v/ Bjerne Søberg
 
Litteratur 1 v/ Kate Lundshøj Møller
Litteratur 4 v/ Bodil Liljegaard
Litteratur 5 v/ Erna Søndergaard
Litteratur 6 v/ Mette Marslund
 
Debatgruppe 1 v/ Bjørn Giessing
Debatgruppe 2 v/ Alice Lessel
Debatgruppe 3 v/ Margit Østerskov og og Britta Koch
Debatgruppe 4 v/ Henning Sundwell
Debatgruppe generelt
Alle historiske foredrag med film v/ Gunner Steenberg
Norge under den tyske besættelse v/ Gunner Steenberg
Italien under Mussolini v/ Gunner Steenberg
Tyskerpigerne v/ Gunner Steenberg
Frankrig under den Tyske besættelse v/ Gunner Steenberg
Historie Studiegruppe v/ Birgitte Warming
 
Slægtsforskning B v/ Tove Schmidt
 
Strikning i teori og praksis v/ Elsebeth Giessing
 
Musikalske fortællinger v/ Bjerne Søberg og Leif Damkier.
 
Bibelen og Perserriget v/ Henrik Nørregaard
Bjerge, vulkaner, jordskælv og plader v/ Henrik Nørregaard
 
Engelsk B v/ Inge Nytofte Jørgensen
Engelsk D v/ Leif Damkier
Tysk v/ Jette Helligsøe Andersen